Starší žiaci vyhrali 1. ligu v hokeji

Hokejisti Mestského hokejového klubu Dolný Kubín v kategórii U13 dosiahli historický úspech. V sezóne 2018/2019 vyhrali prvú ligu starších žiakov – siedmakov, regiónu stred. Posledný zápas sa hral v stredu 27. marca na domácom ľade.

 

Súper zo Žiliny už nemohol Kubínske medvede zosadiť z cela tabuľky, a tak po konci zápasu prišli na rad oslavy. „Toľko rokov, čo trénujem, sa mi to ešte nikdy nepodarilo. Stvoril sa kolektív, ktorý bol jednoliaty. Verili sme, že to dokážeme,“ uviedol tréner U13 František Duda. „Boli sme dobrý kolektív, trénovali sme tvrdo. Tréner nám pomáhal celý rok. Bol pri nás vždy, keď sme niečo potrebovali. Ešte viac ma to teší preto, že sme len teraz postúpili do I. ligy a hneď prvý rok sme ju vyhrali. To je neskutočné,“ doplnil kapitán U13 Matúš Čellár.

Práve Matúš sa stal najproduktívnejším hráčom, keď v 35 zápasoch strelil 38 gólov a 51-krát asistoval. Za ním nasledoval Ľubomír Mikuš s 37 gólmi a 30 asistenciami a Nina Cengelová s 33 gólmi a rovnako 30 asistenciami. Brankár Michal Prádel zo 655 striel na bránu inkasoval len 57 gólov a stal sa tak najlepším brankárom v rámci skupiny i celej ligy. „Nerád by som urazil čo i len jedného hráča z tohto kolektívu. Vďaka každému jednému z nich a dobrej chémii v kabíne to takto vyšlo,“ chváli mužstvo tréner. „Už dlhšie sme sa poznali, aj v škole sme sa dobre bavili. Jednoducho sme sa našli,“ dodal kapitán.

Kubínske medvede odohrali počas sezóny celkovo 36 zápasov. Z víťazstva sa radovali až 29-krát, remizovali trikrát a utŕžili len 4 prehry. S počtom výhier sa zaradili na prvé miesto v celoslovenskej tabuľke. Predbehli Bratislavu, Košice i Banskú Bystricu. Kubínske medvede počas sezóny strelili 225 gólov a inkasovali len 59. Menej gólov dostal len Slovan Bratislava. V úspešnosti presiloviek patrí Mestskému hokejovému klubu (MHK) Dolný Kubín rovnako druhé miesto v rámci celého Slovenska. V hodnotení fair play skončil na treťom mieste. „Dúfame, že ideme ďalej, lebo ako rodičia máme pokrik: Kto náš zastaví! Veríme, že aj ďalšia sezóna sa dobre rozbehne a budú nasledovať rovnako vynikajúce výsledky,“ povedala zástupkyňa rodičov Zuzana Katreniaková.

U13 MHK ťahala šnúru dvanástich víťazných zápasov od 12. januára až do 16. marca. Najrýchlejší gól zápasu vsietil Matúš̌ Čellár už̌ v 12 sekunde. Najviac gólov, konkrétne 13, vstrelili Kubínske medvede v zápasoch proti Breznu a Zvolenu. Ich najväčším súperom však bola Banská Bystrica, s ktorou hrali vyrovnanú partiu. Na víťazstvo v skupine jej napokon chýbali len dva body.

Text a foto: redakcia

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*