Na vlakových zastávkach Bysterec a Mokraď zlepšia situáciu

V piatok 29. marca vedenie mesta rokovalo s oblastným riaditeľom Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Krzysztofom Awsiukiewiczom. Cieľom stretnutia bolo vyriešiť situáciu so železničnými zastávkami v Dolnom Kubíne, ktoré sú v zlom stave.

 

„Vyvolali sme stretnutie so zástupcami železníc, pretože nás trápia viaceré otázky ohľadom stavu budov železničných zastávok a stanice a tiež opakujúci sa problém s neprispôsobivými občanmi a so správaním ľudí na hlavnej stanici, ktoré je niekedy nebezpečné,“ povedal primátor mesta Ján Prílepok. Nepríjemnosti s neprispôsobivými obyvateľmi chcú́ železnice zmierniť vďaka väčšej spolupráci s mestskou políciou.

ŽSR sa zároveň zaviazali, že urobia všetko preto, aby na zastávke Bysterec a Mokraď boli v najbližšej dobe naplnené štandardy pre cestujúcich. „Pripravujeme na to verejné obstarávanie. Na zastávkach by sa mali inštalovať modifikované prefabrikáty, ktoré by plnili úlohu prístreškov. Cestujúci by sa tam mohli skryť pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi,“ povedal oblastný riaditeľ ŽSR Krzysztof Awsiukiewicz. Dolnokubínske vlakové stanice sú predmetom riešenia viacerých oddielov ŽSR, preto budú ich situáciu ešte prerokovávať.

Text a foto: redakcia

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*