Jarné plavecké preteky

Jarné M-SSO - dlhé trate 2019, Dolný Kubín

Mestský plavecký klub Dolný Kubín ako dlhoročný organizátor plaveckých podujatí bol opäť Slovenskou plaveckou federáciou poverený organizáciou Jarných majstrovstiev stredoslovenskej oblasti v plávaní dlhých tratí na 400, 800 a 1500 metrov voľným spôsobom.

Počas tretej marcovej soboty tak ožil dolnokubínsky plavecký bazén vďaka dvom stovkám plavcov z pätnástich plaveckých klubov. Mestský plavecký klub reprezentoval pätnásťčlenný plavecký tím. Z jeho 36 štartov vzišlo až 28 nových osobných rekordov a 10 medailí. Laura Piecková vybojovala dve zlaté na 400 a 800 metrovej trati a striebro na najdlhšej 1500 metrovej trati. Filip Lizák vyplával rovnako dve zlaté medaily na 800 a 1500 m a jednu striebornú na 400 m voľným spôsobom. Margaréta Moskáľová doplávala na striebornej pozícii na 800 metrovej trati a dvakrát skončila bronzová za 400 a 1500 metrov voľným spôsobom. Do zbierky dolnokubínskych cenných kovov pridala ešte jeden bronz Martina Mesárošová za 1500 metrovú trať. V našom meste si plavci opäť zmerajú svoje sily koncom apríla na Veľkej cene Dolného Kubína známej ako Žinčicový míting.

Text: Jarka Komorová, MPK DK