Grand prix v Bedmintone

V telocvični Základnej školy Janka Matúšku sa v piatok 1. marca konal bedmintonový turnaj detí do 11 rokov kategórie C. Okrem detí zo základnej školy a z klubu Kubínskych bedmintonových šeliem sa ho zúčastnili aj hráči z Piešťan, Martina, Trnavy a ďalších slovenských miest.

Medzi súťažiacimi boli aj hráčky, ktoré sú momentálne v prvej päťke rebríčka. Celkovo si na turnaji zmeralo sily 22 detí, z toho 14 dievčat a 8 chlapcov. „S našimi deťmi chodíme po turnajoch dva roky. Cestujeme po celom Slovensku, každú sobotu a nedeľu ráno sadneme do áut a ideme. Tento rok rodičia navrhli, aby sme zorganizovali niečo aj tu a ponúkli sa, že pomôžu. Tak sme to skúsili a zorganizovali. Hoci nám nevyhovujú ani kurty, ani povrch, na kategóriu C to zatiaľ stačí,“ povedala zástupkyňa riaditeľa ZŠ J. Matúšku Anna Vešelényiová.

O týždeň neskôr prišlo do telocvične ZŠ J. Matúšku 57 bedmintonistov z celého Slovenska, aby sa predstavili na ďalšom turnaji, tentokrát na Grand Prix C Dolný Kubín, v kategóriách U13 a U17. V 116 odohraných zápasoch sa predstavili tímy z Bratislavy, Piešťan, Púchova, Trenčína, Žiliny, Nižnej, Spišskej Novej Vsi, Prešova, Huncoviec, Košíc a samozrejme aj z Dolného Kubína. Ten reprezentovalo 18 bedmintonistov.

Kubínskym bedmintonovým šelmám sa na turnaji mimoriadne darilo. V chlapčenskej kategórii U13 sa víťazom stal Viktor Poláček a hneď za ním na druhom mieste skončil Jakub Sucháň. V kategórii U13 dievčat sa na druhom mieste umiestnila Adela Lachová a na treťom skončili zhodne Vanessa Osadská a Eva Sárená. Medailová úroda pokračovala aj v chlapčenskej kategórii U17, kde obsadil druhé miesto Matúš̌ Kapičák. V dievčenskej kategórii U17 si zas tretie miesto odniesla Sabina Matejčíková.

Text: redakcia

Foto: Designed by Freepik

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*