Deň žien a deň učiteľov na radnici

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien sa mesto opäť rozhodlo oceniť niekoľko Dolnokubínčaniek za rozvoj mesta a za svoju dlhoročnú prácu v rôznych oblastiach. Ocenené dámy dostali ďakovný list a svojím podpisom ozdobili pamätnú knihu mesta.

 

Tento rok na radnici vyznamenali 22 žien, medzi nimi boli sociálne pracovníčky, školská knihovníčka, pracovníčka technických služieb, evanjelická farárka, ekonómka, upratovačka, pracovníčky mestského úradu, pedagogičky a zamestnankyne školských jedální. „Ocenenie som dostala za svoju prácu, ktorú venujem ľuďom, nakoľko pracujem ako sociálna pracovníčka. Som veľmi rada, že si na mňa spomenuli. Myslím si, že každá žena je poctená, keď dostane pozvanie od primátora na takúto slávnosť,“ povedala ocenená Danka Chupáňová.

Pracovité a úspešné dámy, ktoré sa akýmkoľvek spôsobom usilujú vytvárať lepšie podmienky pre spoločnosť v Dolnom Kubíne samospráva oceňuje na základe nominácií rôznych organizácii a občanov.

Mesto do sobášnej siene pozvalo na Deň učiteľov aj dolnokubínskych pedagógov, aby im poďakovalo za ich obetavú a dlhoročnú prácu. Medzi ocenenými boli pedagógovia zo základných, stredných, materských a umeleckých škôl, lektorka, riaditeľka materskej školy, zástupkyňa riaditelia základnej školy a zástupkyňa riaditelia pre centrum voľného času. To, že učiteľstvo nie je len povolanie, ale aj poslanie, dokazujú dlhé roky, ktoré zasvätili výchove a vzdelávaniu detí. Ďakovný list dostali aktívni pedagógovia, ale aj takí, ktorí sú už na dôchodku. Učiteľov na ocenenie nominujú jednotlivé riaditeľstvá škôl alebo odbor školstva.

Text a foto: redakcia

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*