3.ročník Dolnokubínskeho akvatlonu

V druhý marcový víkend Mestský plavecký klub Dolný Kubín (MPK DK) v spolupráci s mestom zorganizovali už tretí ročník Dolnokubínskeho aqvatlonu. Aj napriek chladnejšiemu počasiu sa spolu stretlo 156 pretekárov, z toho 98 žiackych pretekárov a 58 dospelých. Pretekalo sa v kategóriách nádeje A, nádeje B, mladší žiaci, starší žiaci a kategória hobby, ďalej juniori, dorastenci, muži, ženy a veteráni.

 

Absolútnymi víťazmi sa stali pretekári z Trian ŠK UMB Banská Bystrica – Aurel Barto a Líza Hazuchová, ktorá je odchovankyňou domáceho MPK DK. „Organizátora preteku spolu reprezentovalo 33 súťažiacich od žiakov až po veteránov. Spolu sa im podarilo vybojovať šesť pódiových umiestnení – jedno prvé miesto a päť strieborných pozícií,“ povedala Zuzana Katreniaková z MPK DK.

Aj vďaka týmto výkonom sa náš plavecký klub dostal na tretiu pozíciu v rámci slovenského hodnotenia v pretekoch v aqvatlone. Pretek Dolnokubínsky akvatlon patrí do série pretekov Slovenského pohára, ktorý organizuje Slovenská triatlonová únia.

Text: a foto: redakcia

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*